Да изкукуригаме от смях

15 – 21 МАЙ

МЕЖДУНАРОДЕН ФЕСТИВАЛ НА ХУМОРА И САТИРАТА

 

 

15 май

18.00 ч. „Бягай – идва жена ти” – спектакъл на Театър „Трайко Прокопиев“ – Куманово, Македония

Драматичен театър „Рачо Стоянов“

21.00 ч. Откриване на Х Международен фестивал на комедийния спектакъл. „Мнимият болен“ – по Молиер, реж. Николай Урумов, участва Николай Урумов, спектакъл на ДТ „Рачо Стоянов“ – Габрово (финансиран по Програма Култура на Община Габрово)

Драматичен театър „Рачо Стоянов“

 

16 май

17.30 ч. Откриване на изложба, посветена на празника на града, с наградата на Община Габрово

Художествена галерия „Христо Цокев”

18.00 ч. „И ти ли, Нормане” – автор Рон Кларк/Сам Бобрик, спектакъл на Театър „Зоран Радмилович” – Зайчар, Сърбия

Драматичен театър „Рачо Стоянов“

20.00 ч. „Болница накрай света“ от Христо Бойчев, участват: Филип Аврамов, Иван Петрушинов, Александър Дойнов, Иван Лечев, спектакъл на Малък градски театър „Зад канала”

Дом на културата „Емануил Манолов”

 

17 май Дeн на Габрово

9.30 ч. Молебен за благополучие на Габрово

Храм Успение на Св. Богородица

10.00 ч. Издигане знамето на града

пл. Възраждане

11.00 ч. Оркестър „Габрово“ поздравява габровци

открита сцена на ул. „Радецка“

17.30 ч. Тържествена сесия на Общински съвет –  Габрово

двора на Национална Априловска гимназия (при лошо време зала „Възраждане“)

18.00 ч. „Сънища и мечти” по Ал. Островски, спектакъл Германия Театър „Руска сцена”

Драматичен театър „Рачо Стоянов“

20.00 ч. „Семеен албум“ от Малин Кръстев, реж. Малин Кръстев, участват: Герасим Георгиев – Геро, Владимир Пенев, спектакъл на Младежки театър „Николай Бинев”

Дом на културата „Емануил Манолов”

 

18 май

Международен ден на музеите – ЕМО „Етър“ – Вход свободен

11.00 ч. Представяне сборник научни доклади  от  IV конференция „Еротичното в историята”

Книгопродавница в ЕМО „Етър“

12.00 ч. Откриване изложба „Да спечелиш с майсторлък“, представяща участниците в Майсторската надпревара в традиционен занаят в ЕМО „Етър” в рамките на Международния панаир на традиционните занаятите през периода 2003 – 2014 г.

Изложбена зала в ЕМО „Етър“

15.00 ч. Национална детска асамблея „Празнични докосвания цвят и коприна“ ръководител Ива Пенчева

Двора на Интерактивен музей на индустрията

18.00 ч. „Приказка за скитника-крал“ по К. Чапек, режисьор Катя Петрова, участват: Румен Гаванозов, Станимир Гъмов, Румен Угрински, спектакъл на Столичен куклен театър

Драматичен театър „Рачо Стоянов“

18.00 ч. Концерт на музикална школа „Звезди в аванс“ с ръководители Радослав и Ваня Талеви

открита сцена ул. „Радецка”

19.00 ч. Концерт на оркестър „Габрово“ – поп и джаз музика

открита сцена ул. „Радецка”

19.00 ч. „Моето сърце е октопод или баща ми на брега на черното море“ – прожекция на филма и среща-разговор с автора Нено Белчев и кураторите на 23-то Международно биенале на хумора и сатирата в изкуствата

Музей „Дом на хумора и сатирата”

20.00 ч. „Госпожа министершата“ от Бр. Нушич, реж. Недялко Делчев, сцен. П. Митев, с участието на Лилия Маравиля, спектакъл на Театър „София“

Дом на културата „Емануил Манолов”

20.20 ч. 3D мапинг – Копринени картини оживяват

Интерактивен музей на индустрията

 

19 май

18.00 ч. „Името“ от М. Делапорт и Ал. Пателиер, пост. Здравко Митков, участват: Михаил Билалов, Николай Урумов, Ана Вълчанова, спектакъл на Сатиричен  театър „Алеко Константинов”

Драматичен театър „Рачо Стоянов“

18.00 – 19.00 ч. Уличен карнавален пърформанс „БулевАРТ Карнавал“ – Мим формация „Жар театър“ (проект „6fest“ на Сдружение „Обществен комитет „Васил Левски“, финансиран по програма Култура на Община Габрово)

пред Музей „Дом на хумора и сатирата”

19.00 ч. Откриване на 23-то Международно биенале на хумора и сатирата в изкуствата и кураторска изложба на съвременно визуално изкуство на Марко Стаменковиц (проект на МДХС, финансиран по Програма Култура на Община Габрово)

20.00 ч. DJ парти

Музей „Дом на хумора и сатирата”

20.00 ч. „Жена ми се казва Борис“ от Рафи Шарт, реж. Вл. Александров, участват: Станимир Гъмов, Румен Угрински, Стефан Рядков, Ернестина Шинова, Дияна Любенова, Петко Петков – Шайбата, спектакъл на ДКТ „Константин Величков” – Пазарджик 

Дом на културата „Емануил Манолов”

Открита сцена пл. „Възраждане“:

20.00 ч. Рок концерт на Николо Коцев и група Кикимора

22.00 ч. „Карнавал light” – светлинен спектакъл (проект на Сдружение „Фабриката”, финансиран по Програма Култура на Община Габрово)

пл. „Възраждане“

 

20 май  Карнавал

10.00 ч. Национален детски фестивал „Смехоранчета”

зала „Възраждане”

10.00 – 11.30 ч. Карнавална работилница „Вкуси карнавала“ – Мим формация „Жар театър“ (проект „6fest“ на Сдружение „Обществен комитет „Васил Левски“, финансиран по програма Култура на Община Габрово)

пред Спортна зала „Орловец“

11.00 ч. Презентации на Жан-Мари Бертен (Франция) и Франсис Маккий (Шотландия) – членовете на журито на 23-то Международно биенале на хумора и сатирата в изкуствата

Музей „Дом на хумора и сатирата”

11.30 ч. Национална изложба и карнавал-ревю на котки

Спортна зала „Орловец”

14.00 ч. Биг бенд парад

открита сцена ул. „Радецка”

14.00 ч. Детски мини карнавал

градинка до МОЛ – Габрово

14.00 – 17.00 ч. Ателиета за карнавален грим

алеята до Регионална библиотека „Априлов – Палаузов“

14.00 – 18.00 ч. Пърформанс жива статуя – Ащон Ка (проект „6fest“ на Сдружение „Обществен комитет „Васил Левски“, финансиран по програма Култура на Община Габрово)

мост Игото, Шести участък, Баев мост

Открита сцена в градинката с мечето:

(проект „6fest“ на Сдружение „Обществен комитет „Васил Левски“, финансиран по програма Култура на Община Габрово)

14.30 ч. Хумористичен моноспектакъл „Surfing the street на Тио Тео (Испания)

15.30 ч. Интерактивно цирково представление „Поко Льоко“ на „Цирк Де Ла Люлин“

16.30 ч. Комедиен цирков спектакъл на „The Kuku Brothers(Венецуела)

18.00 ч. КАРНАВАЛНО (НА)ШЕСТВИЕ

(начало – бул. „Априлов” (НАГ), пл. „Възраждане”, ул. „Скобелевска”, ул. „Брянска”, край – кръговото кръстовище на Консултативна поликлиника)

19.30 – 00.00 ч. Нощ в музея – “Празник на щирника”, съвместно с НЧ „Христо Ботев 1929” – с. Донино

Регионален исторически музей

 

Открита сцена пл. „Възраждане“

19.30 ч. Звездите на БГ-радио под звездите на Габрово – концерт с участието на Pavell & Venci Venc, Графа, Михаела Филева, Ъпсурт

22.45 ч. Светлинно представление “Light it UP“ на „Цирк Де Ла Люлин“  (проект „6fest“ на Сдружение „Обществен комитет „Васил Левски“, финансиран по програма Култура на Община Габрово)

23.10 ч. 3D мапинг и празнични илюминации

23.30 ч. Концерт на Б.Т.Р.

00.30 ч. DJ парти с Ahmet Kilic и Стивън Ачикор – вокали

 

21 май

9.00 ч. Gabrovo Challenge – екстремно колоездене

Парк Баждар – стълбите на Летния театър

9.00 ч. XVII Национална среща-наддумване „Благолаж”

Музей „Дом на хумора и сатирата“

11.00 ч. „Облачна приказка“

Държавен куклен театър – Габрово

11.00 – 14.00 ч. Карвинг фестивал на смеха – балканско състезание

пред зала „Възраждане“

11.00 ч. Следкарнавално кукуригане в ЕМО „Етър“:

11.00 – 11.30 ч. Награждаване на победителите в Националния конкурс „Бостанско плашило”

11.30 – 15.30 ч. „Спешна помощ” –  ателие за реставрация на стари плашила

11.30 – 15.30 ч. Семейни игри и забавления

12.00 14.00 ч.  Надяждане със захарни петлета

ЕМО „Етър“

11.30 – 13.15 ч. Циркова работилница на „Цирк Де Ла Люлин“ (проект „6fest“ на Сдружение „Обществен комитет „Васил Левски“, финансиран по програма Култура на Община Габрово)

в двора на Интерактивен музей на индустрията

18.30 – 21.30 ч. Мобилно шоу с музикален магьосник и количка – Театър на огъня и сенките “Fireter” (проект „6fest“ на Сдружение „Обществен комитет „Васил Левски“, финансиран по програма Култура на Община Габрово)

маршрут – Музей „Дом на хумора и сатирата“, ул. „Аврам Гачев“, ул. „Радецка“,  ул. „Априловска“, площад „Възраждане“

открита сцена пл. „Възраждане“:

20.00 ч. Концерт на Стефан Вълдобрев и Обичайните заподозрени

21.30 – 22.00 ч. Огнено представление на кокили – Театър на огъня и сенките “Fireter” (проект „6fest“ на Сдружение „Обществен комитет „Васил Левски“, финансиран по програма Култура на Община Габрово)

22.00 ч. 3D мапинг